🏗️
Creek Waters 2
Dubai Creek Harbour
Filters
0
Clear
AED | sqft
3
OP + ADM
5%+ Below
10%+ Below
15%+ Below
20%+ Below
30%+ Below
Reset
30/70
40/60
60/40
65/35
80/20
50/50
Post-Handover
Yes
No
Below Market %
Reset
5%+
10%+
15%+
20%+
25%+
Studio
1
2
3
4
5+
Opportunities
24 listings
Sort: Newest
Price: Low–High
Price: High–Low
Most below market
🏙️
Ready
−22%
Featured Deal
Bluewaters Residences — Tower 6
Bluewaters Island, Dubai
3
Beds
2
Baths
1,840
Sqft
Sea
View
Asking Price
AED 3,200,000
AED 4,100,000
Relocation
MH
Mohamad H.
02 May 26
🌊
Off-Plan
−15%
Creek Waters 2 — Unit 1204
Dubai Creek Harbour
2
Beds
2
Baths
1,120
Sqft
Asking Price
AED 1,750,000
AED 2,060,000
Mortgage
KA
Khalid Al Ameri
02 May 26
🌴
Ready
−18%
Damac Hills — Golf Facing Villa
Damac Hills, Dubai
4
Beds
5
Baths
3,400
Sqft
Asking Price
AED 4,100,000
AED 5,000,000
Divorce
SR
Sara Rahman
01 May 26
🏢
Off-Plan
−12%
Sobha Hartland II — Apt 3307
Mohammed Bin Rashid City
1
Beds
1
Baths
720
Sqft
Asking Price
AED 1,200,000
AED 1,360,000
Relocation
MH
Mohammed Hassan
29 Apr 26
🌊
Ready
−25%
Marina Gate I — High Floor
Dubai Marina
2
Beds
3
Baths
1,380
Sqft
Asking Price
AED 2,600,000
AED 3,467,000
Motivated
NJ
Nour Jamal
28 Apr 26
🏙️
Distressed
−19%
Address Residences — The Bay
Downtown Dubai
3
Beds
3
Baths
1,960
Sqft
Asking Price
AED 5,800,000
AED 7,160,000
Developer
AK
Ali Khoury
27 Apr 26
⬛ 3D — tilt with 2 fingers
Opportunities
24 listings
🏙️
Ready
−22%
Featured Deal
Bluewaters Residences — Tower 6
Bluewaters Island, Dubai
3
Beds
2
Baths
1,840
Sqft
Asking Price
AED 3,200,000
AED 4,100,000
Relocation
MH
Mohamad H.
02 May 26
🌊
Off-Plan
−15%
Creek Waters 2 — Unit 1204
Dubai Creek Harbour
2
Beds
2
Baths
1,120
Sqft
Asking Price
AED 1,750,000
AED 2,060,000
Mortgage
KA
Khalid Al Ameri
02 May 26
🌴
Ready
−18%
Damac Hills — Golf Facing Villa
Damac Hills, Dubai
4
Beds
5
Baths
3,400
Sqft
Asking Price
AED 4,100,000
AED 5,000,000
Divorce
SR
Sara Rahman
01 May 26
🌊
Ready
−25%
Marina Gate I — High Floor
Dubai Marina
2
Beds
3
Baths
1,380
Sqft
Asking Price
AED 2,600,000
AED 3,467,000
Motivated
NJ
Nour Jamal
28 Apr 26
🏙️
Distressed
−19%
Address Residences — The Bay
Downtown Dubai
3
Beds
3
Baths
1,960
Sqft
Asking Price
AED 5,800,000
AED 7,160,000
Developer
AK
Ali Khoury
27 Apr 26